Бібліотека

Портфоліо бібліотекаря Войтюк Д.В.

Операція «Книжкова лікарня»

В ході проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек для учнів було проведено також «книжкову лікарню» , для виховання бережливого ставлення до книг та навчальної літератури.

155-річчя, від дня народженя Коцюбинського

Михайло Михайлович Коцюбинський (1864-1913 )народився 17 вересня 1864 року в місті Вінниці у сім҅ ї дрібного урядовця . Любов до літератури виявилась у майбутнього письменника досить рано . Навчаючись у Барській початковій школі ( 1875-1876 ) та Шаргородському духовному училищі( 1876-1880 ) , він виділявся серед своїх однокласників умінням писати цікаві , оригінальні твори . Перу письменника належать оповідання для дітей такі як: "Харитя" , "Ялинка" , "Маленький грішник" і т .д . так і більш серйозніші твори : "Fata morgana" , "Невідомий" , "Як ми їздили до криниці", "Коні не винні", "Хвала життю" і т. д. У цих творах письменник порушує гострі питання доби. Творчість М. Коцюбинського справді сяє провідною зорею уже не одному поколінню українських письменників. Письменник дивився на свою роботу як на високий громадянський подвиг в ім҅я народу .Може саме через це так хвилює нас справді войовничий гуманізм його образів. Може , саме тому він постає перед нами як наш сучасник – живий , близький і зрозумілий шукач прекрасного в людині.

Екскурсія до бібліотеки учнів 1-х класів.

Учні познайомилися з бібліотекою , дізналися історію появи книги , повідгадували казкові загадки , розглянули книжкові виставки. Діти отримали задоволенння від мандрівки чарівним книжковим містом.

До дня Козацтва.

«Тяжкі часи твої , країно …
Народе , чуєш дзвони бють …
Бо ще не вмерла Україна,
Герої живі і живуть. «

«Вставай , від мала до велика ,
Хто усвідомив ,що живий !
Бо Україа не каліка ,
Козак – це хлопець бойовий.»
Федір Шишман.

140 років від дня народження Симона Васильовича Петлюри

Си́мон Васи́льович Петлю́ра — державний і політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, організатор українських збройних сил. Головний отаман військ УНР (з листопада 1918 р.), голова Директорії УНР.

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня.

Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних релі¬квій. Самовіддана праця музейних працівників − вірних слу¬жителів часу − відзначається високим професіоналізмом, по¬движництвом, сприяє примноженню нетлінних духовних надбань.

220 років від дня народження Оноре де Бальзака(1799-1850)

Урок читання в 5-Б класі.

 «ДІТИ — СЕ НАШ ДОРОГИЙ СКАРБ, СЕ НАША НАДІЯ, СЕ — МОЛОДА УКРАЇНА» Ці слова належать людині, яка все життя присвятила справі розвитку української культури, невтомно й самовіддано працювала в ім’я відродження української нації. Звати цю людину Ольга Петрівна Драгоманова (по чоловікові Косач). Псевдонім, який вона собі обрала і під яким найчастіше друкувалася, — Олена Пчілка. Саме з творчістю цієї людини, учні 5-Б знайомилися.

Бібліотечний урок в 4- б класі на тему «Природа нам – як рідний дім».

Природа нам — як рідний дім, вона усім — як мати.
Щоб лад завжди був в домі тім, про це нам треба дбати.
Іде весна і кличе нас в поля, теплом зігріті.
Та знати треба повсякчас, як слід й не слід чинити.
Не рви трави товсті жмути, не рви в букети квіти.
Все, що навколо бачиш ти, рости повинно й жити.
Цвітуть дерева з краю в край, буяє лист зелений.
Дерева, друже, не ламай — вони наші легені.
Не рви, не знищуй, не зруйнуй,— це заповідь для тебе,
Красу планети не зіпсуй — вона одна під небом.
Змайструй шпаківню, посади калину біля хати,
В природу із добром іди, вона ж тобі як мати.

Урок проведений в 1-Б класі на тему «Книга - морська глибина».