Бібліотека

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні, 1 грудня, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Примітно, що в 2018 році ця дата відзначає свій 30-річний ювілей.

Цей день є серйозним нагадуванням про величезну проблему, яка нависла над всім людством і потенційно загрожує кожному з нас, а також про необхідність зупинити повсюдне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

При ВІЛ-інфекції відбувається руйнування CD4+ лімфоцитів, що призводить до серйозного ослаблення імунної системи і розвитку синдрому набутого імунодефіциту, тобто СНІДу.

На стадії захворювання СНІД через катастрофу імунної системи людини посилено розвиваються різноманітні інфекції, а також неінфекційні захворювання, що в підсумку призводить до летального результату.

Таким чином, СНІД недаремно називається чумою ХХ, а тепер і ХХІ століття, оскільки він несе колосальну загрозу існуванню людства.

5 червня 1981 Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу - СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

Вперше день боротьби зі СНІДом було проголошено Всесвітньою Організацією Здоров'я в 1988 році. Ініціатива проведення всесвітнього дня боротьби зі СНІДом належить співробітникам із питань інформації для Глобальної програми по боротьбі зі СНІДом ВООЗ у Женеві Джеймсу В. Бунну і Томасу Неттеру.

У 1996 році ООН створила Об'єднану програму Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС). Союз шести всесвітніх організацій об'єднав у якості спонсорів Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення, Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Світовий банк. Програма включає в себе планування і просування заходів та акцій Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, причому, не обмежуючись лише одним днем ​​1 грудня, а працюючи в цьому питанні протягом усього року.

Основною метою проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення глобальної поінформованості всіх людей про ВІЛ/СНІД, зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, організація навчання і демонстрація міжнародної солідарності перед обличчям пандемі