Новини

Історико-краєзнавчий квест «Історичними місцями рідного селища»

Одна з вимог успішного освітнього процесу в школі полягає в тому, щоб учням під час навчання було цікаво. Тому в своєму педагогічному арсеналі учитель повинен знаходити щось нове, аби заохотити учнів до пошуку потрібної  інформації. На допомогу приходять сучасні форми роботи, однією з яких є квест.

           Квест, як різновид активних інтелектуально-логічних ігор, в останні роки отримав широку популярність, тому його  тепер можна вважати однією з головних тенденцій 21-сторіччя. Слід звернути увагу на те, що наприкінці 20 століття такими іграми захоплювалися виключно підлітки, то зараз учасниками реальних квестів є люди середньої вікової категорії.

            Сьогодні квест вважають головним конкурентом  комп’ютерних ігор у боротьбі за час молоді, адже  він має багато можливих варіантів застосування  і чимало позитивних моментів. Тому використання цієї форми роботи у позакласній та виховній роботі в школі є оптимальним способом активізації пізнавального інтересу учнів.

           У рамках Тижня краєзнавства в Каланчацькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 у вересні було проведено історико-краєзнавчий квест «Історичними місцями рідного селища» на території центрального скверу Каланчака. У заході брали участь учні 10-11-х класів нашої школи, які мали змогу перевірити свої знання з історії рідного  краю, ознайомитись з географічними та історичними місцями рідного селища.

           Стартував квест у стінах рідної  альма матір – музеї історії школи. Далі старшокласники побували біля Свято-Михайлівської каплиці, пам’ятника Першим поселенцям Каланчака, Кам’яного мосту, площі Т.Шевченка.

          Мета гри полягала у знаходженні записок-підказок та розгадуванні «зашифрованих»  назв історичних об’єктів на території селища, де і рзміщувались відповідальні вчителі. На локаціях учнів чекали завдання різного рівня складності, які вимагали не лише знання історії, а й кмітливості та винахідливості. Учасники впоралися із завданнями дуже швидко та якісно. Всього було представлено 4 команди старшокласників. Кожні змагання мають своїх переможців, тому історичний квест не став виключенням. У підсумку, перше місце отримала команда 11-Б класу (класний керівник Кравченко Р.О.), друге – команда 10-Б класу (класний керівник Капленко Н.В.),  третє – команди 10-А, 10-В класів (класні керівники Васютинська С.І., Новак І.М.). Всі класні колективи нагороджені грамотами.