Книга, найкращий подарунок!


Бібліотечний фонд ОЗ «Каланчацький ЗПЗСО №1», до визначної дати 160-річчя заснування закладу освіти, отримав чудові подарунки: Л.Українки Повне академічне зібрання творів у 14 томах і все це завдячуючи нашій випускниці, золотій медалістці і взагалі небайдужій людині, Мацибок (Стародуб) Наталії, яка щороку не обминає рідних стін, радує нас новими виданнями письменників-класиків і творами сучасної літератури.
Хочеться висловити подяку Наталії за безцінний подарунок, за увагу до свого навчального закладу, до наших вихованців. Вона завжди з радістю зустрічається із здобувачами освіти, вчителями, проводить для них цікаві зустрічі, бесіди, заходи.
Бажаємо їй творчих злетів у її подальшому житті.

 

Шкільна бібліотека інформує !!!

З метою покращення історико-краєзнавчих знань підростаючого покоління про Херсонщину, виховання патріотичних якостей школярів та заохочення їх до систематичного читання, 20 червня 2020 року стартував щорічний обласний інтелектуальний турнір «Ігри патріотів Херсонщини». Тож читачі шкільної бібліотеки ОЗ «Каланчацький ЗПЗСО №1» активно долучилися до участі у турнірі. 17.09.2020 р. в Каланчацькій бібліотеці для дітей відбулися фінальні змагання І місцевого туру та визначені переможці. Ними стали: учениця 4-Б класу Корнієнко Валерія, учень 6-А класу Зінченко Ілля та учениця 9-Б класу Богуславська Ірина. Вітаємо та бажаємо їм перемоги в ІІ турі інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини».
Змагання ІІ туру на звання кращих юних патріотів Каланчацького краю, які проводяться Каланчацькою бібіліотекою для дітей відбудуться 18 вересня 2020 року.

Пам'ять стукає в серця

27 січня в усьому світі відзначається День пам҅яті жертв Голокосту. Це є одна з найстрашніших сторінок історії. Дата була вибрана не випадково, адже саме цього дня 75 років тому були визволені останні бранці концтабору Освенцим.
Внаслідок геноциду європейського народу загинуло близько 6 мільйонів осіб.
У широкому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності. Із середини 50- х років XX сторіччя слово «Голокост» загальновживане слово, що означає політику винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів.
Бельзен, Бухенвальд, Дахау, Майданек, Освенцим, Собібор, Треблінка, десятки і сотні менших за розмірами, але таких же сумнозвісних таборів смерті, у яких були масово розстріляні, спалені, удушені у газових камерах більше 6 мільйонів євреїв.
Чим далі від нас події того періоду, тим більше мужності потрібно, щоб пам҅ятати про загибель шести мільйонів євреїв і мільйонів інших людей, тому що вони були циганами, або слов҅янами, по-іншому мислили або потрапили в полон.

 

Портфоліо бібліотекаря Войтюк Д.В.

Операція «Книжкова лікарня»

В ході проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек для учнів було проведено також «книжкову лікарню» , для виховання бережливого ставлення до книг та навчальної літератури.

155-річчя, від дня народженя Коцюбинського

Михайло Михайлович Коцюбинський (1864-1913 )народився 17 вересня 1864 року в місті Вінниці у сім҅ ї дрібного урядовця . Любов до літератури виявилась у майбутнього письменника досить рано . Навчаючись у Барській початковій школі ( 1875-1876 ) та Шаргородському духовному училищі( 1876-1880 ) , він виділявся серед своїх однокласників умінням писати цікаві , оригінальні твори . Перу письменника належать оповідання для дітей такі як: "Харитя" , "Ялинка" , "Маленький грішник" і т .д . так і більш серйозніші твори : "Fata morgana" , "Невідомий" , "Як ми їздили до криниці", "Коні не винні", "Хвала життю" і т. д. У цих творах письменник порушує гострі питання доби. Творчість М. Коцюбинського справді сяє провідною зорею уже не одному поколінню українських письменників. Письменник дивився на свою роботу як на високий громадянський подвиг в ім҅я народу .Може саме через це так хвилює нас справді войовничий гуманізм його образів. Може , саме тому він постає перед нами як наш сучасник – живий , близький і зрозумілий шукач прекрасного в людині.

Екскурсія до бібліотеки учнів 1-х класів.

Учні познайомилися з бібліотекою , дізналися історію появи книги , повідгадували казкові загадки , розглянули книжкові виставки. Діти отримали задоволенння від мандрівки чарівним книжковим містом.

До дня Козацтва.

«Тяжкі часи твої , країно …
Народе , чуєш дзвони бють …
Бо ще не вмерла Україна,
Герої живі і живуть. «

«Вставай , від мала до велика ,
Хто усвідомив ,що живий !
Бо Україа не каліка ,
Козак – це хлопець бойовий.»
Федір Шишман.

140 років від дня народження Симона Васильовича Петлюри

Си́мон Васи́льович Петлю́ра — державний і політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, організатор українських збройних сил. Головний отаман військ УНР (з листопада 1918 р.), голова Директорії УНР.

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня.

Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних релі¬квій. Самовіддана праця музейних працівників − вірних слу¬жителів часу − відзначається високим професіоналізмом, по¬движництвом, сприяє примноженню нетлінних духовних надбань.

220 років від дня народження Оноре де Бальзака(1799-1850)