Виховуємо патріота України

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cocon251/kalan-school1.org.ua/templates/design_control/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 158

 

У памяті нашій сьогодні і вічно…

   Під таким гаслом відбувся Тиждень пам’яті, присвячений 71-річниці Перемоги у Другій світові війні в Каланчацькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1.

   У ході тижня проведено низку позашкільних просвітницьких заходів, спрямованих на збереження історичної правди та вшанування пам’яті про учасників бойових дій, ветеранів, дітей війни.

     Розпочалися урочистості традиційним днем «відкритих дверей» в музеї історії селища Каланчак та тематичними екскурсіями для учнів 5-9 класів «Каланчак у роки окупації (1941-1943 роки)».

   Напередодні свят волонтерські загони 6-8 класів активно долучилися до суспільно-корисної акції «Доброчиність» по впорядкуванню пам’ятників і пам’ятних знаків загиблих воїнів-односельців на території селища Каланчак.

   До Дня памяті і примирення пошуково-волонтерські загони 7-х класів взяли активну участь у мітингу громадськості мікрорайону «Партизан». Зворушливою для семикласників була зустріч з учасником бойових дій Кириченком М.Є., які мали честь сфотографуватись з гвардії старшим лейтенантом біля обеліску відважного земляка Героя Радянського Союзу Левицького Т. Я.

     Цієї ж передсвяткової суботньої днини в музеї історії школи на шестикласників чекала напрочуд цікава й пам’ятна зустріч із першим срібним медалістом, випускником 1952 року, дитиною війни, Куюном М.П. та випускниками 1960 року Гриценком Б.І. і Глушко Р.А. Шановані гості зі своїми онуками завітали до рідної школи з далекої Дніпропетровщини.

     Михайло Павлович повідав юним каланчакцям про свій нелегкий життєтворчий шлях: обпалене війною сирітське дитинство, комсомольську юність, педагогічну діяльність на теренах освіти, а згодом в журналістиці, якій присвятив понад 20 років, здобувши визнання й найвищу нагороду «золоте перо».

   Особливо вразили спогади про рідну школу, вчителів-світочів розумного, доброго, вічного, яким вони щиро завдячують, що стали освіченими й добропорядними людьми.

   Приємний сюрприз для гостей підготувала учениця 6-Б класу Нотич Анна, яка виконала для колишніх випускників Гімн школи.

   Пошуково-волонтерські загони 8-х класів мали нагоду зустрітися з Почесним громадянином селища Каланчак , ветераном війни, випускницею школи 1950 року Радіоновой Л.Л.

   Визначальною подією тижня стала волонтерська акція «Ветеран» з участю кращих волонтерів 7-Б класу Берези Дар’ї та Цаплєвої Вікторії, які 9 Травня, в День Перемоги привітали з 90-літнім ювілеєм учасника бойових дій Зінченка Миколу Андрійовича.

Будучи безпосереднім учасником цих яскравих і незабутніх подій я в котрий раз перейнялася гордістю за учнівську громадську організацію «Нащадки Перемоги», гідну наступність поколінь і дивлячись на сивочолих ветеранів і юних каланчакців, переконана, що майбутнє України – в надійних руках.

Л.М. Бучевська, координатор

учнівської громадської організації

«Нащадки Перемоги»